3D visuaalid vabavaraga Blender edasijõudnutele
Koolituse maht: 14 akadeemilist tundi, mis kõik on auditoorse ja praktilise töö tunnid (2 päeva).
*Esimesel päeval toimub koolitus kell 10.30-17.00 ning teisel päeval kell 9.00-15.00.
Sihtgrupp: 3D visualiseerimine sobib valdkondadesse, kus puututakse kokku keskkondade planeerimise ja visualiseerimisega, eriefektide loomise ja graafilise disainimisega. Sinna alla kuuluvad näiteks sisekujundajad, arhitektid, insenerid, graafilised disainerid, kujundajad, kunstnikud, animaatorid ja liikuva graafika loojad.
Koolitusel osalemise eeldused: koolitus on sobilik neile, kel esmane kogemus Blenderiga juba olemas või läbitud Blenderi baaskoolitus.
Koolituse kirjeldus:
Koolitus tutvustab erinevaid modelleerimistehnikaid, materjale, tekstuurimist ja valgustamist.
Koolitusele on heaks jätkuks koolitus 3D visuaalid – eritehnikad vabavaraga Blender
Koolituse teemad:
- poly-modelleerimise töövõtted;
- subsurface modelleerimine;
- materjalid, protseduurilised materjalid;
- pinnatekstuurid, UV laotus;
- valgustamine, renderdus;
Koolituse eesmärk: koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmised ja töövahendid 3D visualiseeringute loomiseks Blender’i abil.
Koolituse õpiväljundid:
Koolituse edukal läbimisel osaleja
- oskab luua tekstuure ja materjale;
- mõistab UV pinnalaotusi ja keerukamaid valgustustehnikaid;
- tunneb subdiv modelleerimise töövõtteid.
Koolituse lõpetamise tingimused: koolituse lõppedes väljastab koolituskeskus koolituse läbinule tunnistuse või tõendi. Koolituse lõppedes väljastatakse tunnistus, kui on täidetud õppekava mahust vähemalt 80% igast teemast ja teised koolituskavast tulenevad nõuded (nt eksam, arvestus, praktiline töö jms). Tõend täienduskoolituses osalemise või selle läbimise kohta väljastatakse isikule juhul, kui koolituse käigus ei hinnatud õpiväljundite saavutatust või kui isik ei saavutanud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid.
Koolitushind sisaldab:
- ettevalmistatud töökohta vajaliku riist- ja tarkvaraga klassiruumis. Veebikeskkonnas osalejale võimaldame vajadusel kaugligipääsu koolitusel osalemiseks nõutud tarkvarale;
- digitaalseid õppematerjale;
- koolitajat, kes omab vähemalt täiskasvanute koolitaja taset 5 või töökogemust vastavas valdkonnas;
- koolitaja konsultatsiooni õpitud teemade kohta e-posti teel pärast koolitust.
Lisaks pakume:
- vajadusel tasuta korduskoolitust kui tunned, et mõni oskus vajab täiendamist või pidid endast mittesõltuvatel põhjustel koolituse katkestama;
- sooje jooke ja küpsiseid;
- lõunasööki igal koolituspäeval;
- tasuta parkimist (lisa kell autoaknal nähtavale kohale ning koolituskeskusesse jõudes registreeri parkimine meie parkimissüsteemis).
Õppekeskkonna kirjeldus: õppekorralduse alused (alapunkt 8)
Täiendkoolituse õppekava rühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine (0211 ISCED)
Koolitaja
-
Andres JalakKoolitaja
Andresel on üle 15. aasta kogemust graafilise disaineri ja täiskasvanute koolitajana. Ta on läbinud koolitaja/suhtlemistreeneri väljaõppe ja täiendanud ennast erialaselt erinevate lühemate täiendkoolitustega. Omab täiskasvanute koolitaja tase 6 kutsekvalifikatsiooni.
Andrese koolitused on praktilised ja ohtrate näidisülesannetega tema tööst graafilise disainerina. Ta peab oluliseks turvalise õpikeskkonna loomist ja õppijate toetamist läbi positiivse tagasiside.