Excel on teada-tuntud Pandora laegas, lõputute nippide ja trikkidega, mis on üles seatud selleks, et meie tööd süstemaatilisemaks ja lihtsamaks teha. Küll aga, võime tõdeda, et Exceli mitmekesisuse tõttu on algajale (tihti ka edasijõudnule) see tööriist üsna keeruline ning kohati ka hirmutav. Iga algus on konarlik, kuid üks on kindel – see muudab su töö palju efektiivsemaks.

Siinkohal jagame sinuga kuute huvitavat nippi, mis on Exceli huvilisele abiks:

 1. Kas teadsid, et kui tõmbad oma nutitelefoni Office äpi, siis Sul on võimalik mistahes tabel üles pildistada ning konverteerida päris Exceli tabeliks?

  Tee nii: ava oma Office äpp, edasi Actions, sealt Image to table ning seejärel pildista tabel. Lõpetuseks vajuta Continue, kontrolli tulemus üle ja ava Excelis. 

 1. Kas teadsid, et saad Excelit kasutada igapäevaste toimingute tegemiseks ka täiesti tasuta?

  Mine Office.com lehele, kui sul juba ei ole, siis registreeri endale Microsofti konto ning logi sisse. Kui oled sees, siis vasakul vertikaalses ribas on Exceli veebiäpp – klõpsa sellele, vali uus töövihik ning asu tööle!

 1. Kas teadsid, et Excelis võid lahtritele ise nime anda ja edaspidi kasutada neid nimesid nii valemites kui ka viidetes?

  Vali soovitud lahter(id) ja seejärel Formulas(Valemid)=>Define Name(Määra nimi)=>Sisesta uus nimi=>klõpsa OK! Järgmine kord kui soovid lahtrile viidata, sisesta valemisse lahtri(te) nimi ja on valmis!

 1. Kas teadsid, et Exceli tabelis on võimalik valemit alla kopeerida selliselt, et teed topeltklõpsu lahtri paremasse nurka ja valem kopeeritakse automaatselt tabeli lõpuni!

  Kasvõi kõik 100 000 rida.

 1. Kas teadsid, et Excel võib-olla ka tõeline geograafia leksikon!

  Sisesta suvalisse Exceli lahtrisse mõne riigi nimi, vali see lahter ning seejärel klõpsa Data(Andmed)=>Data Types (Andmetüübid)=>Geography(Geograafia). Nüüd on sul võimalik lahtri paremast nurgast valida, millist infot teada soovid. Näiteks oskab Excel automaatselt öelda sulle rahvaarvu, pindala, hümni nime ja palju muud huvitavat.

 1. Kas teadsid, et kui Sul on vaja juba olemas olevad arvud muuta % arvudeks, siis saad seda teha kiirelt ja efektiivselt.

  Sisesta suvalisse lahtrisse väärtus 1% ja tee seejärel sellest lahtrist Copy (Koopia) misjärel selekteeri lahtrid, mida soovid muuta ning vali käsk Paste Special (Kleebi teisiti) – Ctrl+Alt+V – avanenud aknas märgista valik Multiple (Korruta) ning klõpsa OK! Voila!

Nagu näha, siis tegelikult ei olegi uue õppimine nii keeruline, mõnikord on vaja lihtsalt juhendit, mida järgida. Kui tunned, et vajaksid abi Exceli õppimisel, siis Nordicus saad seda teha olenemata oma tasemest. Oled algaja, edasijõudnu või juba proff – koolituselt saavad kõik väärtuslikku infot. Tutvu koolitustega siin.