Tänapäeva infoajastul ei ole koolitustest ja koolitajatest kindlasti mitte puudust. Küll, aga ei ole kõik pakkujaid võrdväärsed ja koolitus võib osutuda oodatust teistsuguseks. Väga head koolitust eristab teistest eelisjärjekorras siiski kvaliteet. Aga kuidas seda ära tunda?

Koolitust valides keskendu järgmisele:

  • Kui pikk on koolituse kestus. Esiteks oleneb sellest, kas koolitusel osalemiseks on reaalselt aega. Teisalt võib liiga lühikese koolituse käigus võib jääda teema käsitlus pealiskaudseks, puudub võimalus dialoogiks ning küsimuste esitamiseks. Sageli tasub panna tasu ja tundide arv kõrvuti, et saada ülevaade, kes pakub tegelikult hea hinnaga rohkem.
  • Kui põhjalik on koolituse sisu. Kindlasti leidub teemasid, mida saab iseseisvalt õppida aga täpselt sama lai on teemade valdkond, kus juhendaja puudumine võib tekitada hoopis rohkem vigu ja vale arusaamu. Päriselt kvaliteetne sisu on üks suurimaid eeliseid koolitusele tulles – sa saad infot oma valdkonna spetsialistilt. Näiteks IT koolitusel osaledes on väga tähtis koolitaja ekspertiis ning ka kogemused, isegi kui internet on samast infost pungil.
  • Kes on koolitaja ja milline on tema taust. Aina enam on levinud, et koolitajaks hakkab mõni oma ala spetsialist, kellel võib olla tugev taust aga sageli puuduvad oskused olla õpetaja rollis. Me võime osata oma emakeelt veatult, kuid see ei tee meist eesti keele õpetajaid. Koolituskeskused teevad kontrollimise osa sinu eest ära, testides ning arendades pidevalt oma töötajate oskusi. Sina saad julgelt tulla koolitusele, teades, et õpetajaks on pädev spetsialist ja koolitaja ühes isikus.
  • Kas koolitusel on planeeritud aega ka küsimuste jaoks. Enesekindel koolitaja on oma ala spetsialist, kes ei kohku koolituse lõppedes küsimuste vastamise eest. See on ka hea võimalus, mil üle kontrollida, kas teemast on korrektselt aru saadud ning omapoolseid mõtteid ka teistega jagada. 
  • Kas pakutakse võimalust koolitust uuesti läbida, kui info ei saanud 100% omandatud. Väga head koolitused on pakitud täis uusi teadmisi, mistõttu võib mõnikord jääda tunne, et infot on liiga palju. Seetõttu on see koolitaja poolt suur vastutulelikkus, kui teistkordset tasu enam ei küsita, vaid see on juba osa koolituse programmist.
  • Kas koolitus on virtuaalne või vajab füüsilist kohaleminekut. Vastavalt eelistusele, on see väga oluline punkt. Virtuaalkoolitusega saad osaleda, kust tahes. Kui koolitus eeldab kohapeale minekut, siis tasub uurida, millised on lisahüved kohal viibides.
  • Millised on koolituse lisad. Vähem olulised ei ole ka muud koolitusega seotud aspektid. Uuri, kuidas sa koolitusele pääsed – milline on ühistranspordi ühendus ja kas autoga liikudes on lähedal parkla. Samuti tasuks vaadata, kas koolituskeskuses pakutakse tasuta kohvi, snäkke ja lõunasööki. Nordicus on kõik need hüved olemas ja enamgi veel – meil on päriselt mõnus ja hubane koolituskeskus vaatega linnale üheksandalt korruselt.

Kui oled leidnud kursuse, mis pakub kõike eelpool mainitud ning hind on sellega kooskõlas, siis oled leidnud väga hea koolituse ning võid enesekindlalt selle investeeringu teha! Nordic Koolitus prioritiseerib kvaliteeti kõrgelt, seetõttu ei ole mingeid järeleandmisi detailides tehtud. Tutvu meie koolituskalendriga!