E-kaubanduse mahud on lühikese ajaga mitmekordistunud üle maailma, nii ka Eestis. 16% Eesti elanikest teeb oma igapäevaoste internetist ja koguni 50% suurematest ostudest, nt elektroonika, tehakse internetist (Eesti Pank, september 2021). Tõenäosus, et sinagi oled e-poe loomise peale mõelnud või sellega juba tegeled, on väga suur. Siinkohal toome sinuni olulisemad põhjused, miks tasub e-poe omanikuna vähemalt baastasemel osata oma e-poodi ise hallata.

Arvestades, et üle 30% veebilehtedest üle maailma on loodud WordPressi baasil, tugineme oma soovitustes just sellele platvormile. WordPress on lihtne veebipõhine tööriist veebilehtede loomiseks ja haldamiseks – olgu selleks blogi, ettevõtte veebileht, e-pood või muu. See on alustajale ideaalne ning igati jõukohane tööriist e-poe haldamiseks. 

WordPressi koolitaja Martin Palmi sõnul on just need 3 peamist põhjust, miks e-poe omanikuna WordPressi platvormi tundma õppida:

  1. Hoiad kokku aega ja raha

Kui oskad ise vähemalt lihtsamate asjadega hakkama saada, siis hoiad kokku nii kulusid kui aega. Olenevalt e-poe suurusele ja vajalike tööde mahule võib agentuuri kasutamine osutuda koguni kümneid kordi kallimaks ning soovitud tööd sõltuvad eelkõige agentuuri aja- ja inimressurssidest, mitte sinu vajadustest.  

  1. Oled ise oma WordPressi e-poe boss

Kui julged ja oskad ise käed külge panna, siis pakub WordPress koos oma lisamoodulite (pluginatega) väga palju võimalusi, kuidas ise hakkama saada ka esmapilgul keerulisemate ülesannetega. Levinumad pluginad aitavad muuhulgas näiteks kontaktvorme luua, parandada veebilehe avanemiskiirust, optimeerida lehe leitavust otsingumootorites (SEO) jpm. 

  1. Sulle on palju keerulisem kärbseid pähe ajada

Kui oled baastasemel WordPressiga tuttav ning tead selle parimad praktikad, oskad olla ka targem tellija. Kui tellid lisaarendusi või haldusteenuseid, oskad nii teenuse kvaliteeti kui ka hinnastust paremini hinnata.

Igal praegusel või tulevasel e-poe omanikul on oluline meeles pidada, et tootepiltide ja tooteinfo sisestamine / haldamine on üks suurimaid ajaressursse veebipoe haldamisel. Tegu on ühtlasi ka ühe olulisima veebipoe komponendiga – pildid peavad olema kvaliteetsed, informatiivsed ja atraktiivsed. Tooteinfo peab olema lihtsasti loetav ja korrektne ning tekitama ostjas ostusoovi. Samuti ei tohi unustada seaduseid jm nõudeid, mida vastavalt müüdavatele tootegruppidele on kohustus ostjatele esitada.

Õppides tundma WordPressi põhifunktsioone, saad kiirelt ja lihtsalt ise hakkama nii oma e-poe üles seadmise kui ka (esmase) jooksva haldamise ja disainimisega. WordPressi baastaseme koolitused, mida soovitame e-poe omanikule:

Koduleht ja e-pood: loomine ja turundus WordPressi – sobib suurepäraselt väikeettevõtjale, kes tahab hakata endale e-poodi WordPressis tegema või juba omab seda ning soovib saada rohkem infot nii haldamisest, kui ka SEO ja turundustegevustest. Tegemist on koolitajaga kursusega.

WordPress: nullist toimiva veebidisaini – sobib inimesele, kes tahab hakata oma e-poodi looma ning hiljem ka haldama. Tegemist on iseseisva e-õppega, mida saad võtta endale sobival ajal ja kohas.