Alates jaanuari algusest on tööandjatel võimalik Töötukassa abiga arendada oma töötajate IKT-oskusi.

Miks ja kuidas?

Töötukassa toetus võimaldab digipädevustele läheneda üsna laia nurga alt, seega soovitame kõigil läbi mõelda, millised on need IKT-oskused, mida teie ettevõttes töötajatel kõige enam vaja läheb. Oleme oma seniste klientidega näinud, et töötajate IKT-alaste oskuste tõstmine aitab ettevõttel toimetada oluliselt efektiivsemalt. Alates sellest, kui inimesed tunnevad levinumaid programme nagu Excel, Outlook või Word paremini ning suudavad sellega oma aega kokku hoida kuni selleni, et ettevõte läheb osaliselt üle digitaalsetele protsessidele. Kui teil on juba ettekujutus, mis valdkondades töötajad täiendkoolitust vajavad, siis on õige aeg leida sobiv koolitaja.

Antud toetuse raames sobib koolitajaks nii juba Töötukassaga koostööd tegev koolitusfirma kui ka näiteks mõni välismaine koolitusettevõte. Soovitame jälgida, kas koolitusfirmal on teile vajalike teemade raames koolitusi toimunud või toimumas, seejärel võtta firmaga ühendust ning selgitada oma vajadusi. Nordic Koolitus saab aidata, et tõsta kontoritöötajate digipädevusi näiteks MS Office programmide kasutuses (aga ka mitmete teiste programmide), IT-spetsialistide pädevusi erinevates servereid, turvalisust ning IT-haldust puudutavates teemades, aidata tõsta programmeerimiskeelte oskust ning IT-protsesside juhtimise oskusi. Anna meile märku oma organisatsiooni vajadustest ning kui näeme, et saame teid aidata, saame üheskoos hinnata töötajate praegust taset ning pakkuda välja sobiva koolituskava.

Mida on hea IKT koolitustoetuse kohta teada?
  • koolituse kogumaht on vähemalt 50 akadeemilist tundi, mis läbitakse maksimaalselt 1 aasta jooksul auditoorse ja/või e-õppena;
  • toetust makstakse kuni 80% koolituse hinnast maksimaalselt 2500 eurot töötaja kohta;
  • õppija peab töötama tähtajatu töölepinguga (või lepinguga, mis kehtib vähemalt 6 kuud pärast koolituse lõppu) ning tema eest peab toetust taotlev ettevõte peab olema maksnud tööandja töötuskindlustusmakset 3 a jooksul vähemalt 2 aastat;
  • koolituse läbiviija peab järgima täiskasvanute koolituse seadust ning õppekava peab vastama täienduskoolituse standardile:
  • koolitustoetuse avaldus tuleb Töötukassale esitada enne koolituse algust e-töötukassa kaudu.
Loe täpsemalt nii tingimuste kui ka toetuse sisu kohta Töötukassa koduleheküljelt:

Koolitustoetus töötaja informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alaste oskuste arendamiseks
Koolitustoetus tööandjatele

Tekkis küsimusi? Võta ühendust meie müügijuht Gerlyga: gerly@nordickoolitus.ee või tööpäevadel 9-17 telefonil 630 0001.