Paljud meie kliendid eelistavad koolituskeskuses toimuvaid klassikoolitusi, sest see on hea viis saada igapäevarutiinist korraks välja ja keskenduda õpitavale konkreetse aja jooksul (ja juua kohvi ning süüa lõunat mõnes uues kohas). Samas annavad koolitused veebi teel valikuvabaduse valida aega, kohta ning tempot. Selleks, et veebikoolitusel uute teadmiste saamine õnnestuks, soovitame enne mõned detailid läbi mõelda.
Aeg. Pane paika koolituse läbimise plaan – kui tegemist on iseseisva koolitusega, siis on täpne ajakava eriti oluline, et end joonel hoida. Mis kell ja mis kuupäevadel plaanid kursust läbida? Võid graafiku teha konkreetselt õppetükkide kaupa. Kui kursus lõpeb eksamiga, pane paika ka eksami sooritamise kuupäev – see aitab Sul joonel püsida. Kaval oleks mõnele sõbrale ka lubadusi anda või kursust nendega koos läbida. Nordicus proovime ise selleks sõbraks olla ehk aeg-ajalt kontrollime, kui kaugele jõudnud oled. Kui plaan valmis, siis selle täitmine on ju juba lihtsam?
Koht. Sea valmis õppimise koht – kuigi võid õppida ka diivanil või voodis, siis oleme kogenud, et parim on siiski laud koos arvutiga ja õppimise teeb paljude koolituste puhul lihtsamaks lisaekraan. Kontrolli internetiühendust, eriti oluline on see nende koolituste puhul, kus koolitaja saabub Sinu koju reaalajas läbi videopildi. Vajadusel saab oma internetimahte teenusepakkuja juures ka suurendada (kuigi igal pool see muidugi ei toimi). Kui Sul lisaekraani ei ole, siis võib vahel toimida ka häkk, et kasutad oma teist ekraaniga seadet – telefoni või tahvelarvutit nt õppejõu kuulamiseks ning teisel ekraanil katsetad õpitut (ennekõike on see oluline nt kui õpid tundma uut programmi, üldistel enesearnegukoolitustel ei pruugi see esmatähtis olla).
Vajadusel leia õppimiseks uus koht (p.s. võib hõlmata abi palumist) – kui pead koolitust läbima kodust, kus lisaks sinule on veel kaks last, kass, koer ja kodukontoris töötav kaaslane, siis võib rahuliku nurga leidmine olla üsna keeruline. Või ei lasegi lapsed päeval väga keskenduda? Siis tuleb kujutlusvõime tööle panna. Võib-olla lubab Sul tööandja erandkorras tulla koolitust läbima kontorisse? Võib-olla rentida mõni hea töötegemise koht? Paljudel hotellidel on hetkel väga soodsad n-ö kodukontori pakkumised, kus saad rahulikult õppimisele keskenduda. Ehk on sõbral mõni tühi korter, mis muidu oli mõeldud väljarentimiseks? Võib-olla oled nagunii rohkem hommiku-või õhtuinimene ja saaksid õppimiseks vajalikud tunnid näpsata ajast, mil ülejäänud pere magab? See saab muidugi olla pigem lühiajaline lahendus. Parim osa veebikoolituste juures on see, et nad on tulnud, et jääda, seega – kui täna ei saa klappima, siis saad koolitust läbida mõne kuu pärast! ?
Viis. Ole aktiivne – koolitus veebi teel on Sulle täpselt nii kasulik kui palju Sa ise panustad. Kui on võimalus suhelda koolitajaga, kasuta seda. Küsi, uuri, palu üle seletada, kui Sa aru ei saanud. Eriti kui koolitaja on reaalajas teiselpool ekraani – ta on seal ennekõike selleks, et Sulle teema päriselt selgeks saaks, aga kui klassiruumis saab kogenud koolitaja juba inimestele peale vaadates aru, kes ja millega hädas on, siis videopildita nime tagant on tal seda raskem märgata. Anna endast ise märku. Kui koolitusega tulevad kaasa lisamaterjalid, viidatakse linkidele vms, siis tutvu nendega, et õpitut kinnistada. Nordicus võib meie koolitajatele kirjutada ka pärast koolituse lõppu – me lihtsalt teame, et kui hakkad koolitusel õpitut kasutama, siis tekib küsimusi.
Nordic Koolituses pakume hetkel suuremat osa oma koolitusi veebi teel kontaktõppena (loe siit, mida see tähendab). Sobiva koolituse leiad koolituskalendrist. Iseseisvaks õppeks sobivad e-õppe kursused, millest suurem osa on ingliskeelsed, kuid leidub ka eestikeelseid koolitusi.
Lisaks soovitame inglise keele kõnelejatel ringi vaadata ka internetiavarustes, ise tooksime väga heade õpikeskkondadena välja Udemy ning Coursera, aga neid on veelgi – avasta ja õpi, see on parim investeering!
Loe ka seda, kuidas teha vahet erinevatel veebikoolitustel.