Kas sind on hakanud huvitama programmeerimine, aga ei tea päris täpselt, kust alustada? Oled samm lähemal õigel teel, C# ja .NET on suurepärane programmeerimiskeele valik. Loodame, et uute oskuste omandamine saab olema sinu jaoks põnev!

Kui soovid õppida C# programmeerimist, siis on vaja õppida ka .NET programmeerimist. C# ei eksisteeri ilma .NET-ita, ehk NET-i ei ole võimalik programmeerida ilma C#-ta ja vastupidi. Kindlasti teeb see protsessi veidi keerulisemaks, kuna algaja programmeerijana ei pea sa õppima vaid C#-d, vaid ka .NET-i sisemist tööd. Kindlasti on aga viise, kuidas see teekond enda jaoks lahti mõtestada ning võimalikult loogiliselt üles ehitada. Jätka lugemist, et saada teada soovituste kohta C# ja .NET-i programmeerimise õppimise osas ning tule koolitusele

Esimene samm

Järgmisena loetleme mõned põhilisemad punktid, millest alustada. Esmalt on oluline jõuda sinna, kus mõistad ja oskad lugeda teiste kirjutatud koode. Seega kogu protsessi võiks alustada koodi õppimisest – selle keel, kuidas lugeda ning hiljem juba ka, kuidas ise seda kirjutada. Koodi lugemise oskus aitab mõista mitmeid spetsiifilisi termineid, mis on olulised programmeerimisel.  

  • Tee endale selgeks C# keel ja .Net-i raamistik
  • Õpi põhikonstruktsioonid – sisend-väljund, tingimuslaused, tsüklid jne.
  • Põhilised andmetüübid – int, string, bool, long, short, decimal, struct jne.
  • Tee endale selgeks lisateabe meetodid, parameetrid, juurdepääsu modifikaatorid, jms.
  • Õpi selgeks lugemine ja kirjutamine failidesse 
  • Seeriate loomine
  • Pane rõhku ka koodi korraldusega seotud kontseptsioonidele – lahendus, projektid jne. 
  • Katseta koodi kirjutamist
  • Koodi testimise raamistik (näiteks xUnit, NUnit, MSTest)

Teine samm

Kui koodi keelest aru saamine ja mõistmine on saavutatud ning tunned end juba mugavalt seda lugedes ning kirjutades, on järgmiseks sammuks raamistikuga seotud osade õppimine. On oluline mõista koodi kasutust ning võimalusi. .NET selgeks tegemine ning selle praktiseerimine on selle sammu olulisim osa. 

Kolmas samm

Kui keel ning ka .NET on kenasti selged, siis järgmisena on vaja välja valida, millise keskkonna programmeerimisele soovid keskenduda. Aplikatsioonid on kategoriseeritud ning jagunevad kolme gruppi- Web, Töölaud ning Mobiili aplikatsioonid. Esmalt pane oma oskused proovile erinevate äppide/projektide koodide mõistmise ja lugemisega. GitHub on selleks hea valik!

Proovi end mitte ülekoormata ning läbi põletada kohe alguses – programmeerimine on väga terminite rohke ning paljud asjad saavad selgeks ajaga. Alusta esimese sammuga ja ära üldse pööra tähelepanu järgmisele, kuniks tunned end enesekindlalt ja mugavalt esimese juures.

Kui programmeerimine on sinu jaoks uus ja oled algaja, siis soovitame väga jälgida eelpool mainitud samme. Esialgu võib tunduda, et kogu protsess on väga pikk ja veniv, võib-olla isegi igav… Kuid kinnitame, et kui oled juba parema selguse saanud keele ja terminite osas, siis edasise raamistiku ja ülesehituse õppimine on palju kergem. Ära kohku uue ees, kõik on üks hetk alustanud algusest!