Anname mõned soovitused, kuidas erinevatel veebiõpetel vahet teha. Olukord on ju endiselt sealmaal, et paljud meist on suunatud kodukontoritesse ning koosolekud veebis on saanud igapäevaseks. Samad lood on koolitustega. Internet on ju täis erinevaid põnevaid veebiseminare, koolitusi jne, aga esimese hooga ei oska valida ega käituda. Seega panime kokku väikese juhendi, mida erinevad veebikoolitused endast kujutavad.

veebikoolituseope

 

Mõistete osas (e-õpe, virtuaalõpe, online-õpe, veebikoolitus jne) vaieldakse üle maailma, mis on mis, seega ei maksa end nimedest väga heidutada ning pigem tasuks vaadata koolituse ülesehitusse ja sisusse, et valida endale sobivaim variant. Väike juhend:

Veebikoolitused iseseisvaks läbimiseks. Osad veebikoolitused on algusest peale disainitud iseseisvaks läbimiseks. Ise valid aja, koha ning tihtipeale ka läbimise tempo (kuigi siin võib olla siiski ka ajalisi piiranguid). Sinu tehtud ülesandeid kontrollivad tihtipeale robotid, kuid küsimuste korral suunduvad küsimused vahel ka n-ö päris inimeste kätte. Väga paljud e-õppe keskkonnad võimaldavad kursusi läbida lausa ühe aasta jooksul, kuid nii kauaks seda venima jätta ei ole mõtet – motivatsioon kaob üsna kiiresti. Seega tee endale õppimise plaan ning proovi koolitus läbida võimalikult kiiresti.

Veebikoolitus iseseisvaks läbimiseks juhendaja silme all. See on eelmise edasiarendus, kus koolitus on suuremal määral kokku pandud iseseisvaks läbimiseks, kuid n-ö kontrollpunktides saad tagasisidet koolitajalt (vahel võivad olla selleks kindlad ajavahemikud, vahel on andnud koolitaja ette, mis aja jooksul vastab). See võib väljenduda nt mingites iseseisvates harjutustes, millele koolitaja annab tagasisidet või selles, et koolitaja vastab tekkinud küsimustele infotundide käigus või e-kirja teel.

Kontaktõpe veebi teel. Koolituse läbimine toimub sarnaselt n-ö tavalisele klassikoolitusele kindlal ajal koos grupiga ning koolitaja juhendamisel. See on üsna sarnane sellele, kui tuleksid koolitusele kohapeale – oled Sina, on grupikaaslased, on koolitaja ja on õpitav materjal. Lihtsalt kõik need elemendid on ühendatud mõne veebivõimaluse kaudu. Nordic Koolituses on nendeks Zoom või MS Teams. Kohvi-ja lõunapausi pead kahjuks tegema kodus.

Nordic Koolituse valikus on kõiki kolme tüüpi veebikoolitusi. Suurem osa meie e-õppest on ingliskeelne (leidub ka eestikeelseid) ning mõeldud iseseisvaks läbimiseks. Lisaks on valikus hulk kontaktõpet veebi teel nii eesti kui ka inglise keeles – sobiva koolituse leiad koolituskalendrist.

Loe ka: Kuidas võtta veebikoolitusest parim?