fbpx

ITIL® 4 Foundation

Koolituse maht: 16 akadeemilist tundi (2 päeva)

Sihtgrupp: Koolitus on suunatud inimesele, kes soovib ülevaadet kaasaaegsest IT-teenuste haldusest, mis põhineb teenuste väärtuse süsteemil (Service value System).

Koolitusel osalemise eeldused: Koolitusele registreerimisel ei esitata mitte mingisuguseid eeltingimusi, kuid algteadmised teenuste halduse põhimõistetest on abiks.

Koolituse kirjeldus

ITIL® 4 on oluline edasiarendus ja uuendus IT-põhiste teenuste haldamise maailmas, mis käsitleb uusi praktikaid ja töötamise viise, mida firmad ja organisatsioonid võivad tänapäeva digimaailmas kasutada. Need teadmised on vajalikud mitte ainult IT-professionaalidele, vaid laiemale ringkonnale, kes kõik digitaalse muutuste maailmaga kokku puutuvad.

Antud koolituse läbiviijaks on Meriroos OÜ, AXELOS Limited ATO filiaal.

Koolituse eesmärk

ITIL® 4 Foundation on sissejuhatav kursus kogu ITIL® 4 sertifikaadikursuste maailma. Kursuse eesmärk on tekitada arusaam kaasaegsest IT-teenuste haldusest, mis põhineb teenuse väärtuse süsteemil (Service Value System). Selle kursuse väga oluliseks osaks on seosed teiste lähedaste metoodikatega nagu Lean, Agile ja DevOps.

Koolituse õpiväljundid

Kursuse läbinud kuulajad:

 • tunnevad ITIL 4 seitset juhtpõhimõtet;
 • teavad teenuste väärtusahelat (Service Value Chain);
 • tunnevad teenuste halduse nelja mõõdet;
 • on tutvunud ITILi 34 praktikaga, pöörates eelkõige tähelepanu 18 praktikale;
 • teavad Lean IT, Agile, DevOps ja organisatsiooniliste muudatuste juhtimise (Organizational Change Management) põhimõisteid;
 • on valmis vastavaks sertifikaadieksamiks.

Koolitusmaterjal

Iga kuulaja saab kõik materjalid e-raamatute kujul. Materjalideks on firma ITpreneurs nn Pro Pack. See pakk sisaldab järgmisi komponente:

 • ITIL 4 Foundation – Pro – eBook
 • Introduction to ITIL 4 Foundation – Pre Reading Guide
 • ITIL 4 Post Reading
 • ITIL 4 Sample Questions
 • ITIL 4 Foundation Quick Reference Cards

Eksam ja sertifikaat

Koolituse läbinud kuulajad saavad õiguse teha rahvusvaheline sertifikaadieksam – ITIL 4 Foundation Certificate in IT Service Management.

Eksam koosneb neljakümnest valikvastustega küsimusest. Eksami läbimiseks ja sertifikaadi saamiseks tuleb koguda vähemalt 65% maksimaalsest punktisummast.

Iga osaleja saab eksamivautšeri, mis kehtib aasta. Seega igaüks valib ise, millal peale koolitust ta on valmis eksamit tegema. Eksam tehakse üle veebi otse PeopleCert eksamikeskuses omaenda arvutist.

Lisainfo

Koolituse hind sisaldab:

 • koolitusmaterjale;
 • koolitust;
 • eksamivautšerit;
 • toitlustamist kohapeal;
 • tasuta parkimist.

Täienduskoolituse õppekavarühm: juhtimine ja haldus

 

The ITIL® courses on this page are offered by Meriroos OÜ, Affiliate of AXELOS Limited.
ITIL® is a registered trade mark of AXELOS Limited, used under permission of AXELOS Limited. All rights reserved.

Detailne päevakava

1. päev

9.00 - 17.00
Koolitus
Koolitaja
Avo Raup

2. päev

9.00 - 17.00
Koolitus
Koolitaja
Avo Raup

3. päev

10.00 - 11.30
Eksam (valikuline)
Koolitaja
Avo Raup
Avo Raup
Avo Raup
ITIL koolitaja ja konsultant
Sertifikaadid: ITIL V3 Expert (CSME, 2011) ITIL V2 Service Manager (EXIN, 2009) ITIL Intermediate PPO (APMG, 2015) ITIL Intermediate SOA (APMG, 2015) ITIL V3 Intermediate OSA (APMG, 2011) ITIL V3 Intermediate RCV (APMG, 2010) ITIL Practitioner (APMG, 2016) ITIL V3 Foundation (CSME, 2010) ITIL V2 Foundation (EXIN, 2003) Lean IT Foundation (APMG, 2013)

Registreerimine

Koolitus koos sertifikaadieksamiga
Vabu kohti: saadaval
The Koolitus koos sertifikaadieksamiga ticket is sold out. You can try another ticket or another date.

Kuupäev

20.sept. 2022 - 21.sept. 2022

Kellaaeg

2 päeva
09:00 - 17:00

Hind

990 € +km

Asukoht

Toompuiestee 10
Valdkonnad
Registreerimine

Koolitaja

 • Enely Prei
  Enely Prei
  Koolitaja

  Enely on peamiselt tegutsenud IKT valdkonnas. Ta on 10 aastat töötanud Keila koolide IKT juhina. Seejärel juhtis Tiigrihüppe Sihtasutuses õpetajate sülearvutite hankeprojekti ja koolide IKT taristu valdkonda. Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuses tegeles Enely IKT teenuste kvaliteedijuhtimisega. Lisaks on ta töötanud Kaitseministeeriumis üksuse juhina, mille ülesanne oli korraldada ministeeriumi ja valitsemisala juhtimis- ja kontrollisüsteemiga seotud töösuundasid, sh teabehaldust ja andmehaldust. Ta on õpetanud ka andmebaaside projekteerimist ja programmeerimist Tallinna Ülikooli informaatika tudengitele ja valikainena gümnasistidele.

 • Risto Moor